Betegek szentsége (New York City)
Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó - Részlet
"Atya, amikor a szentelt olajjal megérinted az embereket, ne azért tedd, hogy a halálukra készítsd fel őket, hanem azért, hogy meggyógyuljanak!"
New York-i közösségünk három havonta megrendezi a "Csodák hetét", amikor hét napon át folyamatosan imádkozunk. Ezen a héten - különösen csütörtökön, amikor böjtölünk - három órán át, szünet nélkül imádkozva több ezren járnak közbe Istennél.
A csütörtöki nap a szabadulásnak van szentelve. Mivel sokan vesznek részt rajta olyanok, akik fizikai és szellemi betegségekben szenvednek, kiszolgáltatjuk a betegek kenetét. Az alábbi eset Josu Iriondo atyával történt, akit megkértem, hogy kenje meg a betegeket.
A különleges szavak
Amikor az atya a sekrestyében készítette elő az olajakat, ezek a szavak jöttek elő teljesen természetesen a szívemből: "Atya, amikor a szentelt olajjal megérinted az embereket, ne azért tedd, hogy a halálukra készítsd fel őket, hanem azért, hogy meggyógyuljanak!" Szavaim hallatán az atya elnevette magát, de el is gondolkodott.
A betegek szentségét utolsó kenetnek is hívják. Évszázadokon át a haldoklóknak szolgáltatták ki, ezért hívják utolsó kenetnek. A liturgia azonban mindig imádkozott a betegek gyógyulásáért, ha ez segíti őt az üdvösség felé (KEK 431).
Jézus parancsára a tanítványok olajat használtak a gyógyító szolgálatban. "Azok elmentek, s hirdették a bűnbánatot, sok ördögöt kiűztek és olajjal megkenve sok beteget meggyógyítottak" (Mk 6,12-13). A Katekizmus megállapítja: "A feltámadt Úr megújította ezt, amikor elküldte a tanítványait és a Márk 16,17-18-ban ezt mondta:>>Nevemben... betegekre teszik a kezüket, azok meggyógyulnak.<< Ezt az Úr jelekkel erősíti meg, amikor az Egyház Jézus nevét hívja segítségül. Ezek a jelek különleges módon mutatják meg, hogy Jézus valóban a megmentő Isten." (KEK 430)
A szavak hatása
Iriondo atya elmesélte, hogy amikor megkente a betegek homlokát és tenyerét, eszébe jutottak a sekrestyében mondott szavaim.
Amikor egy olyan asszony és lánya jött oda hozzá a kenetért, akik AIDS-fertőzöttek voltak, hatalmas hittel adta fel a szentséget, kérve, hogy mindketten meggyógyuljanak. Az volt az érdekes ebben, hogy éppen a szentmise előtt beszélgetett a két nővel és azt tanácsolta nekik, törődjenek bele betegségükbe. Most azonban, mikor a betegek kenetéért jöttek, imádkozott értük, hogy visszakapják az egészségüket.
Nagyon erőteljes este volt. Anya és lánya mindketten meglátták Isten dicsőségét. Nem sokkal később mindketten bemutatták orvosi leleteiket, miszerint meggyógyultak. Dicsőség Istennek!
Drága Testvérem!
Aki hisz Istenben, mindig reményben áll. Ha nincs már reménységed, nem hiszel Istenben. Ne engedd, hogy az életkörülményeid és az emberi lehetetlenségek elfojtsák a reményedet! Ahol az ember útja véget ér, ott kezdődik az Isten útja. Ma engedd meg, hogy Isten ereje hasson az életedben, az életkörülményeidben, a szükségleteidben! Ahogyan Isten kettéválasztotta a Vörös-tengert, úgy fog új utakat nyitni a te életedben is, Jézus nevében. Ámen.
Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó (2019) - Részlet (55-56. oldal) - A Marana Tha Kiadó (Katona István Atya) engedélyével
Kegyelemmel Teljes