Az Úrral járom utamat - (New York City)
Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó - Részlet
Ami engem illet, én olyan Istent ismerek, aki az én Egyházamban lakik és meg tud téged gyógyítani ebben a pillanatban.
Nelson Martinez barátom taxisofőr. Szívesen hoz el embereket a közösségünkbe, hogy beszéljenek velem. Egyik nap vadul nyomta a dudát a karizmatikus központnál. Kinéztem az ablakon és láttam, hogy ő az. Tudtam, hogy mit akar és kimentem hozzá.
A három utas pünkösdista volt. Beszálltam a taxiba és beszélgettünk. A beszélgetés alatt Nelson betett egy CD-t, amin dicsőítő zene volt, egy nagyon szívhez szóló hang énekelte, hogy "Istennel járok". Fülbemászó zene volt és nemsokára már mindannyian dúdoltuk a dalt.
Táncolunk az utcán
A dicsőítésre válaszul hamarosan mindhárman kiszálltak a taxiból. Az első ugrálni kezdett és énekelte: "Jézussal járom az utamat." A második szintúgy. A harmadiknak gyógyíthatatlan csontbetegsége volt, de ő is igyekezett utánozni a többieket a mankójával. Mankó nélkül járni sem tudott, mert az egyik lába sokkal rövidebb volt a másiknál. Az orvosok azt mondták neki, hogy nemsokára ágyban fekvő lesz és bele fog halni a betegségébe. Fogyatékossága és a nehézségek ellenére ő is énekelte: "Jézussal járom az utamat." Csodálatom jeléül én is csatlakoztam a tánchoz és velük énekeltem.
Amikor a mankós látta, hogy mit csinálok, megállt és nagy tisztelettel azt mondta nekem: "Te nem járhatsz Jézussal." Megkérdeztem, hogy miért nem. Azt mondta, hogy "Te katolikus vagy, azért nem járhatsz Jézussal." "Miért ne járhatnék, ha még te is, bár sok nehézséged van, járhatsz?" Azonnal rávágta, méghozzá olyan hangon, amire nem számítottam: "Mert te a képekben hiszel, meg a pápában, meg Máriában és a szentekben" - sorolta az indokokat.
Ugyanaz a fa
Azt válaszoltam neki: "Karácsonykor sok család elmegy az erdőbe fenyőért. Előfordul, hogy többen is egy fáról vágnak ágakat és díszítik a házukat. Mondjuk, hogy te meg én egyszerre megyünk az erdőbe. Találunk egy fenyőt és kivágjuk. Te is viszel belőle és én is. Ugyanabból a fából. Hazaviszed a részedet és én is hazaviszem az enyémet. Ugyanabból a fából. Feldíszíted vele a házadat a magad módján. Én is feldíszítem vele a házamat a magam módján. De a fa még mindig ugyanaz. Az a fontos, hogy amikor kigyúlnak a fények a karácsonyfádon, az egész házban világos lesz.
Erős szavak
Tudta, hogy nem csak a konkrét jelentést értem az alatt, amit mondok. Hogy a fenyőfa Jézus Krisztus és hogy ugyanaz az Urunk és mindketten Isten gyermekei vagyunk. Azt válaszolta: "Szép történet, de Istennel nem díszítünk." Be kell vallanom, hogy ekkor elvörösödtem és nagyon erős szavakat mondtam, melyeket úgy éreztem, Isten helyezett a szívembe: "Testvér, te ezzel azt mondod, hogy Isten nem lakik a Katolikus Egyházban. Ellenben azt mondod, hogy a te egyházadban igen. Ha így van, Isten miért tart téged ebben az állapotban, ahogy vagy? Miért nem gyógyít meg?" És így folytattam: "Ami engem illet, én olyan Istent ismerek, aki az én Egyházamban lakik és meg tud téged gyógyítani ebben a pillanatban." Félelem töltötte el, meglepték a szavaim. Betöltötte Isten jelenléte. Mielőtt bármit mondhatott volna, odaléptem hozzá, rátettem a kezemet és közben hangosan kimondtam: "Jézus nevében!" A testvér a földre esett és elnyugodott a lélekben.
A másik kettő is megérezte Isten jelenlétét. Nyelveken énekeltek és imádkoztak. Hirtelen azt hallottam, hogy a harmadik felsír. Feltápászkodott és mankó nélkül, szilárdan állt a földön. A lába megnőtt és a csontjai megtartották. Aztán ugrált, rohangált és kiabált: "Köszönöm, Uram! Köszönöm, hogy meggyógyítottál!"
Utána futottam és amikor utolértem, megkérdeztem, mi történt. Könnyes szemmel mondta: "Isten meggyógyított!" Gyógyíthatatlan betegsége elmúlt. Hozzátettem: "A te Istened, aki éppannyira az én Istenem is, meggyógyított." Ez az illető, akit Stephen Burgosnak hívnak, ma mindenhol prédikál arról, hogy Isten a Katolikus Egyházban lakik. Dicsőség az Úrnak!
Drága Testvérem!
Szent Máté felidézi Jézus szavait, amikor azt mondja, hogy a tömegnek nem kell beszereznie a saját ennivalóját. Ehelyett arra hívja a tanítványokat, hogy gondoskodjanak az emberek szükségleteiről anélkül, hogy a korlátaikra gondolnának a sivatagban. Ez a Katolikus Egyház, Krisztus Egyháza, a Szentlélek Egyháza, melynek hatalma van a kötésre és az oldásra. Ezért ne keresd máshol a megoldást problémáidra! Ne fordulj más vallások felé, babonák vagy bűnök felé! Hinnünk kell az Egyházunkban és tudnunk kell, hogy Isten a mi Egyházunkban lakik és megsegít minket! "Ó, Atyám, segíts, hogy elmondhassam mindazt a gazdagságot, amely az Egyházunkban van! Segíts, hogy tökéletesen felfogjuk és tiszteljük a jelenlétedet az oltárainkon! Jézus nevében kérem." Ámen.
Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó (2019) - Részlet (100-103. oldal) - A Marana Tha Kiadó (Katona István Atya) engedélyével
Kegyelemmel Teljes