Az utazó Bibliám - (Ecuador)

Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó - Részlet

Kegyelemmel TeljesSzűz Mária
Kisfiú bibliával

Hazaérve felismertem, hogy Istennek terve volt az utazó Bibliámmal.

"A hit tehát hallásból fakad, a hallás pedig Krisztus tanításából" (Róm 10.17). Amikor ecuadori misszióra utaztam, mint mindig, most is kihasználtam az utazás óráit, hogy Isten Igéjét tanulmányozzam és készültem a tanításra. Utoljára áttekintettem és elfáradt a szemem, szundítottam egyet a repülőn. Közben a Bibliámat betettem az előttem lévő ülésének a zsebébe.

Ez a Biblia különösen fontos volt számomra, nagyon ragaszkodtam hozzá. Ez a Biblia volt már akkor is velem, amikor haldokoltam. Sok mindent aláhúztam benne és az évek során sok jegyzetet és hitbeli üzenetet írtam bele. Azért is értékes volt a számomra, mert vércseppjeim is pöttyözték a lapokat. Ezek nem hagyták elfelejteni a saját gyógyulásomat. Ez a Biblia volt a tanúja vérzéseimnek, szenvedésemnek. Amikor beteg voltam, akkor sem fáradtam bele abba, hogy Istenről prédikáljak, Istenről, aki meggyógyít és megment.

Az elveszett Biblia

Amikor megérkeztem Ecuadorba, megfeledkeztem a Bibliámról és leszálltam a gépről. Az öt órás autóút közepén kezdett hiányérzetem lenni. Ahogy tovább mentünk, a nyugtalanságom fokozódott. Nem tudtam, mi okozza ezt a hiányérzetet, mert még nem fedeztem fel, hogy elvesztettem a Bibliámat.

Hirtelen rájöttem, hogy a Biblia hiányzik. Átnéztük a kocsit, de sehol sem találtuk. Aztán eszembe jutott, hogy a repülőn hagytam. Sajnos már olyan messze jártunk, hogy lehetetlen volt visszamenni érte. Mivel nagyon vissza akartam kapni, felhívtam a légitársaságot, hogy nézzék meg a gépen. A légitársaság azt mondta, a gép jelenleg Miami felé tart és még senki sem jelentkezett a Bibliámmal.

Az egész hétvégi missziónk alatt dühös voltam hanyagságom miatt. Olyan volt, mintha egy kedves barátom hagyott volna el. Azonban a mi terveink nem azonosak Isten terveivel és Istennek szándéka volt az utazó Bibliámmal. Azon a hétvégén a gépünk három utat tett meg, Miamiból Ecuadorba, Ecuadorból Miamiba és Miamiból Guayaquilba. Ne feledjük, hogy minden repülés után a légitársaság alaposan átnézi és kitakarítja a gépet. Azonban most senki sem találta meg a Bibliát az ülés zsebében, senki sem adta le a talált tárgyak részlegén.

A megtalált Biblia

Amikor missziónk végeztével Guayaquil repülőterére mentünk, még mindig nem tudtam elfogadni Bibliám elvesztését. Utoljára megkértem az egyik női alkalmazottat, hogy nézzen utána. Nagy meglepetésemre azt mondta, hogy még aznap visszaküldték nekem. Hazaérve felismertem, hogy Istennek terve volt az utazó Bibliámmal. Egyértelmű, hogy az Úr evangelizációs misszióra használta. Minden egyes úton olvasta valaki a Bibliát, amelybe bele volt írva a nevem és a címem. Mindnyájan írtak nekem személyes találkozásukról az Istennel.

Három tanúságtétel

Egy asszony azt írta, megundorodott a férjétől és utazott vissza Ecuadorba, hogy elváljon. A repülőút alatt kinyitotta a Bibliámat épp annál a bejegyzésemnél, hogy "Új bor", amit a kánai menyegzőhöz írtam (Jn 2,1). Miközben olvasta az üzenetet, az Úr meggyógyította a szívét. Másnap visszatért az Egyesült Államokba, hogy kibéküljön a férjével.

A második tanúságtételt egy bűnös férfi írta (bűnös, mint mindannyian), de ő nem ismerte Istent. Véletlenszerűen kiválasztott egy szakaszt és miközben olvasta, megérezte Isten hatalmas jelenlétét a szívében, vagyis személyesen találkozott Istennel és az egész utazás alatt hullottak a könnyei. Ezután radikális változás történt az életében.

A harmadik egy asszony volt, aki meghalni jött haza Ecuadorba. Az orvosok előrehaladott rákos daganatot diagnosztizáltak a méhében és már nem lehetett tenni semmit. Fogta a Bibliát és beleolvasott. Különösen azok az oldalak keltették fel a figyelmét, amelyeken a vércseppjeimet látta. Ezekhez a szövegekhez írtam le a tanúságtételemet ezzel a mondattal: "Sebei által gyógyultam meg." Imádkozni kezdett: "Uram, ha őt, akinek a neve ide van írva, meg tudtad gyógyítani, akkor engem is meg tudsz." Újra és újra kimondta a gyógyulását. Folyamatosan ismételgette: "Jézus sebei által gyógyultam meg."

Ima közben érezte Isten jelenlétét és erejét. Szokatlan melegség öntötte el, különösen a méhét. Amikor megérkezett Ecuadorba, orvoshoz ment. Miután az orvos megvizsgálta, azt mondta, hogy nem rákos. Visszatért Miamiba, az eredeti orvosához és elmondta neki az ecuadori orvos véleményét. Ez az orvos is megvizsgálta és a rák valóban eltűnt!

Szerencsére beleírtam a nevemet és a címemet a Bibliám első oldalára, így ezek a tanúságtételek Isten erejét és dicsőségét tükrözik, amit utazó Bibliámon keresztül mutatott meg az Úr.
Dicsőség Istennek!

Drága Testvérem!

Szeresd Isten Igéjét, mert az igén keresztül találkozol a dicsőségével. Isten hírneve összekapcsolódik az Igével. Izajás a következőket írta: "A szavam, amely ajkamról fakad, nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem végbeviszi akaratomat és eléri, amiért küldtem." (Iz 55,11) A Példabeszédekben ezt olvassuk: "Figyelj, fiam, a szavaimra, nyisd ki füledet a beszédemre! Ne téveszd el őket soha a szemed elől és őrizd meg a szíved közepében! Mert élet annak, aki megleli őket, gyógyulás az egész testének." (Péld 4,20-22) "Ó, Atyám, világosíts meg igéddel, legyen lámpásom, mely megvilágítja utamat! Jézus nevében kérem!" Ámen.


Neil Velez - Sebei által - Marana Tha Kiadó (2019) - Részlet (72-73. oldal) - A Marana Tha Kiadó (Katona István Atya) engedélyével